Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe w atrakcyjnych cenach

Tarcze hamulcowe to czynny element układu hamulcowego, gdyż w trakcie jazdy obracają się wraz z kołami samochodu. Tarcze hamulcowe przymocowane są na sztywno do piasty koła zarówno na przedniej, jak i na tylnej osi. Stanowią one powierzchnię cierną dla klocków hamulcowych. Główny podział tarcz hamulcowych wynika ze sposobu ich wykonania. Wyróżniamy tarcze hamulcowe wentylowane i niewentylowane. Wentylowane tarcze hamulcowe mają udoskonaloną metodę odprowadzania ciepła, co pozwala wydłużyć ich okres eksploatacyjny. Posiadają one specjalnie wyżłobione kanały w środku tarczy, co umożliwia ich wystygnięcie od wewnątrz. W pojazdach sportowych często stosuje się tarcze nacinane lub nawiercane, które oprócz jeszcze lepszego sposobu odprowadzania ciepła zapobiegają zjawisku tzw. fadingu czyli powstawania gazów pomiędzy tarczą a okładzinami ciernymi.

Jaka jest rola tarcz hamulcowych?

O znaczeniu hamulców w samochodzie nie trzeba nikogo przekonywać. Układ hamulcowy, którego bardzo ważnym elementem są tarcze hamulcowe, odpowiada za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Należy zwracać szczególną uwagę na stan zużycia poszczególnych elementów układu, a przede wszystkim poznać zasadę ich działania.

Kiedy może dojść do awarii tarcz hamulcowych?

W przypadku tarcz hamulcowych warto zapamiętać, iż element ten narażony jest na ogromne wzrosty temperatur. Dzieje się tak, ponieważ w momencie naciśnięcia na pedał hamulca, energia kinetyczna samochodu zmienia się w energię termiczną. Energia termiczna oznacza zaś nagły wzrost temperatury tarczy hamulcowej oraz innych elementów układu hamulcowego, z kołami jezdnymi włącznie. Ilość wytworzonej energii cieplnej, a więc i stopień rozgrzania tarcz, zależy od masy pojazdu, a także od różnicy pomiędzy jego prędkością przed rozpoczęciem hamowania i po hamowaniu. Ponieważ wszystkie tarcze hamulcowe mają określoną pojemność cieplną, przekroczenie jej oznacza drastyczne obniżenie właściwości całego układu hamulcowego.

W sklepie MotoCentrum znajdziecie Państwo rozmaite tarcze hamulcowe pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów

Tylko w MotoCentrum otrzymujecie Państwo gwarancję nowego produktu w najniższej cenie. Wszystkie tarcze hamulcowe są fabrycznie zapakowane, spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa oraz posiadają gwarancję, która w zależności od producenta trwa 12 lub 24 miesiące.

informacje o kontakcie

Producenci

  • Tarcze hamulcowe BOSCH
  • Tarcze hamulcowe FERODO
  • Tarcze hamulcowe A.B.S.
  • Tarcze hamulcowe TRW
  • Tarcze hamulcowe MAGNETI MARELLI
  • Tarcze hamulcowe sbs
  • Tarcze hamulcowe NK
  • Tarcze hamulcowe TEXTAR
  • Tarcze hamulcowe BREMBO
  • Tarcze hamulcowe FTE

Komentarze

Tarcza hamulcowa

ATE po raz kolejny dało radę. Tarcza jak najbardziej na plus, jak i cała transakcja.

Ocena 5.0/5
Ocena 5.0/5
Klocki hamulcowe - komplet

Niezawodny produkt, testuje je już jakiś czas i działają cały czas tak jakby było nowe...

Ocena 5.0/5
Urządzenie wspomagające hamowanie - serwo układu hamulcowego

Po montażu jestem wniebowzięty komfortem jazdy polecam każdemu kto ma CLK pozdrówka dla was i...

Ocena 5.0/5
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl